Про нас

IMG_9041

СУМСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

(ЯСЛА-САДОК) №22 “ДЖЕРЕЛЬЦЕ”

М.СУМИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Адреса: м.Суми, вул. Ковпака 25. Телефон: 24-51-50

СТАТУТ ДНЗ 

 

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №22 “Джерельце” розпочав свою діяльність у 1978 році.

Пріоритетним напрямком роботи ДНЗ є  «Охорона життя та здоров’я дітей, норми поведінки в надзвичайних ситуаціях» за  програмою   О.Б Лози;

В закладі функціонують 10  груп, в них виховується 245  дітей раннього та дошкільного віку:

 •  груп раннього віку – 2;
 •  груп дошкільного віку – 8 (з них 2 – логопедичних);

«Турбота про здоров’я – найважливіша праця вихователя»

Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили».

В.Сухомлинський

Пріоритетні завдання

1.Організувати роботу педагогічного колективу на забезпечення системного підходу до охорони життя і збереження здоров’я дітей раннього та дошкільного віку, у тому числі шляхом створення безпечного розвивального середовища та налагодження системи роботи з безпеки життєдіяльності з педагогами, дітьми і батьками.

2. Продовжувати створювати умови для збереження оптимального рухового режиму, загартування та зміцнення здоров’я дітей, використовуючи сучасні методи оздоровчо-розвивального напрямку та різноманітну дитячу діяльність.

3.Формування мовленнєвих компетенцій дошкільників засобами інноваційних педагогічних технологій, шляхом долучення дітей до цінностей національної культури свого народу.

Головною метою роботи нашого колективу є створення в дошкільному навчальному закладі  сприятливих умов для збереження та поліпшення здоров`я  дитини.

Фізична культура, загартування – не система, а спосіб життя.

До послуг дітей:

 •  фізкультурна зала та спортивний майданчик;
 •  кімната-музей” Патріотичного виховання”;
 •  кабінети: екології, валеології та художньої праці.

З урахуванням побажань батьків, здібностей та інтересів дітей ведеться гурткова робота художньо-естетичного та фізкультурно- оздоровчого напрямку:

 • ” Грація “/ казкова фізкультура, пластик – шоу/, кер.Картушина С.В.;
 • ” Натхнення “/театральної  творчості/, кер.Кабанець Л.М.;
 • ” Чомусики “/хоровий спів/, кер.Жданова Н.М.

Сьогодні в практику роботи впроваджуються сучасні педагогічні технології, нові методики та програми:

 •  програма «Охорона життя та здоров’я дітей, норми поведінки в надзвичайних ситуаціях» О.Б Лози;
 •  виховання дітей відповідно до національних традицій;
 •  виховання екологічної, економічної та правової культури.

Враховуючи, що здоров’я дітей ослаблене, ми працюємо над проблемою збереження та зміцнення здоров’я дітей. Для цього використовується комплекс фізкультурно- оздоровчих заходів.

Рухи збагачують дитину новими почуттями, поняттями, уявленнями, внаслідок цього у них інтенсивніше розвивається цілеспрямоване мислення та пам’ять. Рух-це первинний стимул для розуму.

Гарний ефекту профілактиці та корекції плоскостопості, а також у загартуванні дають “доріжки здоров’я”. Вони створені за принципом поступового збільшення зернистості ґрунту.

Чудові наслідки дає дихальна гімнастика. Вчені вважають, що дихання – своєрідний ключ до всієї фізіології тіла, оскільки воно безпосередньо пов’язане з працездатністю людини, її емоційним станом.

Для зміцнення імунної системи застосовуємо різні види лікувально- профілактичного масажу: щіточковий, масаж стопи, точковий та прийоми самомасажу У своїй роботі педагоги дошкільного закладу використовують заняття із ТРВЗ, експериментально – дослідницьку діяльність, вербальні, наочні й практичні методи. У процесі планування та проведення різних форм роботи з дітьми враховуються психофізичні, вікові, та індивідуальні особливості дітей, рівень розвитку кожної дитини, її проблеми, інтереси та здібності. Гурткові заняття проводяться у другій половині дня, у час, відведений для ігор та самостійної художньої діяльності дітей. Починаючи з раннього віку проводяться цікаві заняття – ігри, сюжетно-динамічні заняття, комплексні і т.п. Завжди на заняттях використовуються багатофункціональні іграшки, дидактичні посібники, музикотерапія, піскотерапія, казкотерапія, ігри з водою.

Основне місце в системі виховання та розвитку на національних традиціях займає навчання української мови, ознайомлення з фольклором, художньою літературою, музичними національними творами.

img620

Напишіть відгук

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.